Promocja na serie zabiegów

1.MASAŻ KLASYCZNY LECZNICZY
2.MASAŻ SPORTOWY
3.MASAŻ LIMFATYCZNY
4.DRENAŻ BOA
5.MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH
6.MASAŻ SHANTALA DZIECIĘCY
7.MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI
1.MASAŻ LECZNICZY
Masaż to kwintensencja relaksu i odprężenia, która wprowadzi Cię w cudowny nastrój oraz razluźni napięte mięśnie. Doskonale sprawdza się po długim dniu w pracy, intensywnej sprawności fizycznej, czy w sytuacjach permanentnego napięcia, o które w dzisiejszym świecie nie trudno. Większość z nas żyje w pośpiechu, starając się sprostać oczekiwaniom innych w kwestiach zawodowych i prywatnych. Powoduje to różne dolegliwości fizyczne – nasze mięśnie kurczą się i nie udaje się nam należycie ich rozluźnić, odczuwamy brak energii, ociężałość, apatię czy ból umiejscowiony w różnych partiach ciała. A za to wszystko jest odpowiedzialna adrenalina, przesilenie i nerwowe sytuacje, które przerastają nas na codzień. Na szczęście manualne metody rozładowania napięcia stosowane są z powodzeniem od wieków i w dalszym ciągu należą do najskuteczniejszych sposobów na wycieszenie ciała i umysłu oraz poprawę samopoczucia.
Techniki w masażu leczniczym są dobierane indywidualnie przez terapeutę w zależności od potrzeb i problemu pacjenta. Masaż ten łączy wiele technik wpływając na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, stawy i więzadła, wpływa także na układ krążenia, układ nerwowy, układ hormonalny oraz pośrednio na pracę narządów wewnętrznych. Podczas takiego masażu łagodzimy napięcia i bóle mięśniowe, zwiększamy elastyczność i sprężystość mięśni oraz dobroczynnie wpływamy na odporność organizmu.
CZAS TRWANIA:
Całościowy: 60 min/90 min
Częściowy: 30 min
MASAŻ SPORTOWY
Masaż sportowy to nieodłączny element treningu każdego sportowca, który ma wiele wspólnego z masażem klasycznym z tą różnicą, że jest wykonywany przy użyciu większej siły i energii. Masaż sportowy to nieodłączny element odnowy biologicznej, który jest wykorzystywany w profesjonalnych programach treningowych. Pomaga on zapobiegać kontuzjom, likwiduje skutki przetrenowania, rozgrzewa i relaksuje mięśnie oraz zapobiega zakwasom po ćwiczeniach. Masaż całego ciała sportowca przypomina masaż izomeryczny, którego celem jest odbudowa masy mięśniowej i przywrócenie sprawności mięśni sprzed urazu.
Masaż sportowy to ogólna nazwa, która łączy kilka rodzajów masażu w zależności od czasu zabiegu w stosunku do aktywności sportowej, wyróżniamy:
- Masaż sportowy przedwysiłkowy – stosuje się jako uzupełnienie rozgrzewki, a jego celem jest przygotowanie organizmu do większego wysiłku fizycznego.
- Masaż sportowy międzywysiłkowy – stosuje się go w przerwie zawodów, by utrzymać rozgrzane mięśnie.
- Masaż powysiłkowy – celem masowania jest szybsza regeneracja mięśni po intensywnym wysiłku sportowym.
Masaż sportowy wykonywany jest w celu:
- uniknięcia kontuzji,
- rozluźnienia mięśni,
- rozgrzania mięśni,
- poprawy metabolizmu,
- zlikwidowania skutków przetrenowania;
- usunięcia stanu zmęczenia mięśni i całego organizmu,
- przyspieszenia krążenia krwi i chłonki,
- poprawienia dopływu produktów odżywczych do mięśni.
CZAS TRWANIA:
Całościowy:60-90 min
Częściowy: 30 min
DRENAŻ LIMFATYCZNY
Ma na celu usprawnienie krążenia limfy a tym samym zapobiega powstawaniu chorób spowodowanych jej zastojem, służy również likwidacji obrzęków zastoinowych, wysięków limfatycznych, skraca czas resorpcji siniaków i krwiaków. Działa również oczyszczająco na cały organizm, usuwa zbędne produkty przemiany materii. Drenaż limfatyczny pobudza krążenie krwi i limfy, poprawiając stan organizmu. W wyniku stymulacji odpowiednich punktów na ciele następuje lepsze odżywienie i praca komórek oraz odpowiednia regulacja krążenia krwi i funkcjonowania organów wewnętrznych. Poddawana masażowi skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Poprawia się metabolizm tkanki tłuszczowej oraz przemiana materii w partiach skórnych, podskórnych i w mięśniach. Ubywa nam kilogramów a sylwetka staje się ładnie wymodelowana. Masaż zapobiega niewydolności krążenia obwodowego, szczególnie w obrębie kończyn dolnych i pozwala pozbyć się efektu zimnych stóp. Drenażu używa się z powodzeniem nie tylko jako masaż ogólny, ale też jako zabieg kosmetyczny twarzy. Drenaż wykonywany jest manualnie poprzez wykwalifikowanego fizjoterapeutę.
WSKAZANIA:
MEDYCZNE:
- Niewydolność żylna
- Zespół cieśni nadgarstka (przed-, pooperacyjny)
- Zespół Reynaud’a
- Neuropatia, neuralgia
- Choroba niedokrwienna kończyn dolnych
- Przewlekłe obrzęki
- Choroba zwyrodnieniowa stawów – artroza
- Dna moczanowa, zapalenie wielostawowe
- Otyłość
- Zaburzenia troficzne skóry
- Onkologia (po ablacji, usunięciu węzłów chłonnych, radioterapii)
MEDYCYNA ESTETYCZNA:
- Cellulit
- Zapobieganie powstawaniu żylaków
- Obrzęk tłuszczowy
- Zespół ciężkich nóg
- Detoksykacja
- Poprawa odżywienia skóry
- Opieka po zabiegu liposukcji
PRZECIWSKAZANIA:
- ostre zapalenia
- niewydolność serca
- ostry zakrzep żylny
- guzy złośliwe, nowotwory
- niewyleczone choroby zakaźne
PRESOTERAPIA – jest wielofunkcyjnym urządzeniem, które wspomaga odchudzanie, likwidację toksyn z organizmu i masaż. Polega na oddziaływaniu, w odpowiednich sekwencjach, na skórę i podskórną tkankę łączną, poprzez stosowanie masażu mechanicznego z równoczesnym wykorzystaniem ciśnienia. Dzięki naciskowi wywieranemu na tkanki umożliwia wykonanie skutecznego drenażu, który pomaga usunąć rozbitą tkankę tłuszczową i inne szkodliwe produkty przemiany materii. Usprawnia krążenie krwi i limfy, wpływając na oczyszczenie i odżywienie całego organizmu. Stymuluje eliminację toksyn, zwiększa lipolizę na różnych poziomach tkanki łącznej, zmniejsza retencję wody poprzez uaktywnienie układu żylnego i limfatycznego, pobudza syntezę kolagenu.
CZAS TRWANIA:
Całościowy: 75 min
Częściowy: 30-40 min
MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI
eśli czujesz zmęczenie i osłabienie, masz dość nadmiernych sytuacji stresowych – masaż kamieniami to najlepsze rozwiązanie. Połączenie technik relaksacyjnych z właściwościami uzdrawiającymi, szybko postawi Cię na nogi – odzyskasz energię i doskonałe samopoczucie.
Na czym polega działanie masażu z wykorzystaniem kamieni?
Masaż gorącymi kamieniami działa fizjoterapeutycznie. Przywraca sprawność uszkodzonym narządom, a jednocześnie sprzyja wypoczynkowi i regeneracji. Tym samym zwiększa zdolność wysiłkową organizmu.
Jego działanie sprowadza się do łagodzenia wszelkiego rodzaju bólów mięśniowych i bólów związanych z napięciem nerwowym. Świetnie wspiera układ krążenia, poprawiając jego funkcjonowanie.
Masaż kamieniami bazuje na teorii przepływu energii przez organizm. Uważa się, że są w nim zlokalizowane ośrodki energii zwane czakrami – każdy znajduje się w bezpośrednim otoczeniu jednego z gruczołów wydzielania wewnętrznego. Kamienie układa się zgodnie z mapami rozmieszczenia punktów energetycznych i przesuwa wzdłuż meridianów, czyli kanałów łączących punkty. W ten sposób usprawniany jest przepływ energii.
Jakie efekty daje masaż kamieniami?
Masaż kamieniami to szerokie spektrum działania. Wykazuje dobroczynny wpływ na skórę, tkankę mięśniową, układ krążenia i limfatyczny, układ nerwowy.
Poddając się masażowi kamieniami, można liczyć na:
- poprawę odżywienia skórnego,
- zwiększenie elastyczności i jędrności skóry,
- poprawę zdolności mięśni do wysiłku,
- przyspieszenie regeneracji mięśni po aktywności fizycznej,
- poprawę funkcjonowania układ krążenia,
- zmniejszenie obrzęków,
- złagodzenie skutków i objawów stresu,
- pełen relaks i odprężenie.
Sam zabieg, w połączeniu z olejkami eterycznymi oraz przyjemną muzyką wpływa na zmniejszenie napięcia nerwowego. Po zabiegu pacjent wychodzi wypoczęty i w doskonałym nastroju.
Kto powinien poddać się masażowi gorącymi kamieniami?
Masaż gorącymi kamieniami jest zabiegiem o szerokim zastosowaniu. Stąd też istnieje wiele wskazań do jego prowadzenia. Do najważniejszych można zaliczyć:
- nadwagę i otyłość,
- nerwice typu psychogennego,
- stany pourazowe,
- choroby reumatyczne,
- zaparcia,
- niektóre schorzenia neurologiczne,
- stany po udarze mózgu,
- okres rekonwalescencji po długotrwałej chorobie.
Przeciwwskazania do masażu kamieniami
Chociaż masaż z wykorzystaniem gorących kamieni jest bezpieczny i bezinwazyjny, istnieje kilka przeciwwskazań do tego zabiegu.
Jeśli:
- masz gorączkę,
- cierpisz z powodu chorób zakaźnych,
- przechodzisz ostre stany zapalne,
- zmagasz się z chorobą nowotworową,
- cierpisz z powodu zakrzepów czy zapalenia żył,
- jesteś kobietą w ciąży,
- borykasz się z niewyrównanymi wadami serca,
- cierpisz z powodu łamliwości kości,